SASO

IzyUnit: Price Per Unit

by SPEAZProduct variant · #285 in category
Tracking since Dec 3, 2025

Listing content

Currently live on the App Store

Name

IzyUnit: Price Per Unit

Subtitle

Sell your products by unit, weight, etc. Huge time saving.

Introduction

This app allows you to sell your products by any Unit. Like meter, kilogram, liter, lb, oz, etc.

Details

Essential for greengrocers, grocery stores, butchers, parquet floors & much more. No need to generate all the variations, our app does it for you. You can now sell products with decimal quantity! It is mandatory when you sell fruits, vegetables, meats, drinks, or even cut-to-size fabrics. Everything is automated. You can link and unlink products with just one click. HUGE TIME-SAVING! Let's say you want to link some products with these parameters: * Unit: g * Price: 30 *

Pricing

2 plans
freeFree
  • 5 linked products
  • Bulk Edit & Link
  • Price & Discounts
  • Stock Handling
  • Unit price on Product / Collection page
monthly$24.99/mo
  • Unlimited linked products
  • Bulk Edit & Link
  • Price & Discounts
  • Stock Handling
  • Unit price on Product / Collection page

Media

7 assets
Generate VariantsProduct PageCollection PageizyUnitLinked Products ListDiscount PriceizyUnit

Developer

SPEAZ4.8 ★ across all apps2 apps published